پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های ترکیه، با ما تماس بگیرید، گروه تورهای ویرگول

آب و هوای آنکارا

آب و هوای آنکارا

در خصوص آب و هوای آنکارا باید گفت آنکارا داری آب و هوای مدیترانه ای و تابستان هایی خشک و نیمه گرمسیری است. به علت سلطه ی سیستم جنب حاره تابستان های آنکارا گرم و خشک هستند. اما زمستان های آنکارا به دلیل جبهه ی قطبی آب و هوایی معتدل و بارانی و تغییر پذیر دارند. این الگوی آب و هوایی معمولا در سمت غرب قاره بین عرض جغرافیایی ۳۰ تا ۴۵ درجه مشاهده می شود. پوشش گیاهی منطقه متناسب با تابستان های گرم و خشک آن است. این نوع پوشش گیاهی معمولا معطر و خشک است و امکان آتش گرفتن آن بسیار زیاد است. میانگین درجه حرارت ماهانه در الگوی آب و هوایی مدیترانه ای در گرم ترین ساعات ۲۲ درجه (۷۱٫۶ درجه فارنهایت) و در خنک ترین ساعات بین ۱۸ تا -۳ درجه (۶۴ تا ۲۷ درجه فارنهایت) می باشد و حداقل چهار ماه از سال دمای هوا ببش از ۱۰ درجه (۵۰ درجه فارنهایت) می باشد. جمعیت آنکارا ۴٬۳۱۹٬۱۶۷ (سال ۲۰۱۵) می باشد.

با مطلب آب و هوای آنکارا با ما همراه باشید.

در صورت وجود هر گونه سوال و راهنمایی در خصوص سفر به ترکیه ، تور ترکیه و رزرو هتل در ترکیه با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما با لبخند پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

آب و هوای آنکارا

آب و هوای آنکارا

بهترین زمان سفر به آنکارا

دسامبر تا ژانویه سردترین ماه های سال در آنکارا هستند. در این زمان از سال سرمای هوا در آنکارا می توان منجمد کننده باشد. در فصل زمستان امکان بارش باران بسیار است. بهار و تابستان هم ممکن است روزهایی بارانی داشته باشند. هر چند میانگین بارش ماهانه در بهار و پاییز بیش از ۲۵ میلی متر / ۱ اینچ نمی شود.
اما تابستان فصل اوج گردشگری در آنکارا است. آب و هوای آنکارا در این فصل بسیار مطلوب است. گردشگران زیادی در این زمان از سال برای لذت بردن از آب و هوای خوب و آفتاب آنکارا به این منطقه سفر می کنند. علاوه بر تابستان ماه های آوریل، مه و اکتبر هم زمان خوبی برای سفر به آنکارا هستند و همواره تور ترکیه در جریان است. هوا در این ماه ها هم گرم است و شهر نسبت به ماه های تابستان، ژوئن تا سپتامبر، خلوت تر است.

نکاتی در خصوص آب و هوای آنکارا

 • آنکارا در عرض جغرافیایی ۳۹°۵۷’N و طول جغرافیایی ۳۲°۵۳’E و در ارتفاع ۹۸۱ متری (۲۹۲۳ فوت) واقع شده است.
 • دمای فصلی متوسط است (طبق طبقه بندی Köppen-Geiger : CSA)
 • با توجه به سیستم طبقه بندی زیست اقلیمی مناطق مسکونی ، آنکارا در نزدیکی منطقه ای با آب و هوای سرد استپ واقع شده است.
 • متوسط دمای سالانه ۱۱٫۷ درجه سلسیوس (۵۳٫۱ درجه فارنهایت) است.
 • متوسط دمای ماهانه ۲۲٫۷ درجه سلسیوس (۴۱ درجه فارنهایت) است. این نشان دهنده ی نوع آب و هوای قاره ای است.
 • در زمستان بیشینه دمای هوا ۵٫۶ (۴۲٫۱ درجه فارنهایت) درجه سلسیوس و کمینه آن -۲ درجه سلسیوس (۲۸٫۲ درجه فارنهایت) ثبت شده است.
 • در بهار دمای هوا تا ۱۶٫۷ درجه سلسیوس (۶۲٫۱ درجه فارنهایت) افزایش پیدا می کند و در طول شب تا ۵ درجه سلسیوس (۴۱٫۱ درجه فانهایت) کارهش پیدا می کند.
 • میانگین آب و هوای آنکارا در تابستان ۲۸٫۶ درجه سلسیوس (۸۳٫۵ درجه فارنهایت) و میانگین دمای خنک ترین ساعات ۱۴٫۴ درجه سلسیوس (۵۷٫۷ درجه فارنهایت) است.
 • در پاییز دمای هوا کاهش پیدا می کند و در طول روز میانگین دمای هوا ۱۹٫۴ درجه سلسیوس (۶۷ درجه فارنهایت) و در طول شب با کاهش میانگین دما ۶٫۷ درجه سلسیوس (۴۴٫۱ درجه فارنهایت) می شود.
 • میانگین بارش سالانه ۴۱۴٫۶ میلی متر (۱۶٫۳ اینچ) است که برابر با ۴۱۴٫۶ لیتر بر متر مربع است. (۱۰۱۷ گالن بر فوت مربع)
 • به طور متوسط سالانه ۲۷۴۷ ساعت آفتاب می تابد.
 • اگر در مرکز آنکارا حفره ای در زمین حفرکنید می توانید در نزدیکی ایستگاه آب و هوایی Tubuai، فرنچ پولینزی، با آب و هوای مرطوب گرمسیری بیرون بیایید.

همانند بسیاری از نقاط دیگر ترکیه، آنکارا هم دارای آب و هوایی معتدل و قاره ای است و فصل های سال دارای مشخصه های خاص خود هستند. زمستان آنکارا تقریبا کوتاه است اما سرد و یخبندان است و امکان بارش برف هم وجود دارد.
آنکارا در تابستان دارای آب و هوای بهتری است. تابستان روزهایی طولانی، آفتابی و خشک دارد. ماه های جولای و اگوست دارای بهترین شرایط آب و هوایی هستند. دمای هوا در این ماه ها بالا است و تا ۳۰ درجه سلسیوس / ۸۶ درجه فارنهایت می رسد. که این دمای هوا اصلا در این زمان از سال غیر طبیعی نیست.

آب و هوای آنکارا

آب و هوای آنکارا

معرفی شهر آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در نزدیکی رودخانه ی آنکارا و در میان تپه های فلات آناتولی واقع شده است. آنکارا در ۲۱۵ (۳۴۶ کیلومتر) مایلی جنوب شرق استانبول است.

آنکارا مرکز دولت و یک شهر صنعتی است. مواد غذایی، کالاهای چرمی، سیمان و ابزار آلات کشاورزی از تولیدات این شهر هستند. این شهر برای مناطق کشاورزی اطراف یک مرکز تجاری محسوب می شود. آنکارا دارای راه آهن و بزرگراه های متعددی می باشد. فرودگاه Esenboga آنکارا دارای پروازهای داخلی و بین المللی است.
دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه Hacettepe و دانشگاه آنکارا از دانشگاه های این شهر هستند. موزه ی تمدن آناتولی در این شهر است و دارای مجموعه ای با ارزش از آثار هیتی می باشد. موزه ی قوم نگار با مجموعه از آثار هنری ترکی و اسلامی هم در این شهر است. از دیگر موزه های این شهر می توان به موزه ی تاریخ طبیعی ترکیه اشاره کرد.
آرامگاه آتاتورک و سنگ قبر او و دیگر یادگاری های کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه در این موزه می باشد. خرابه ها و ویرانه هایی از شهرهای باستانی از قبیل حمام های رومی و معبد آگوستوس و روم و همچنین آثاری از دوران بیزانس از قبیل ستون های ژولین در این شهر هستند.

آب و هوای آنکارا

آب و هوای آنکارا

تاریخچه آنکارا

حدود ۴۰۰۰ سال پیش یک روستای هیتی در این منطقه وجود داشته است. این منطقه بارها توسط Phrygians، یونانیان و ایرانیان فتح شده است. در سال ۳۳۳ قبل از میلاد مقدونی ها تحت فرمانروایی اسکندر کبیر این منطقه را فتح کردند. در آن زمان نام این شهر Ancyra بود که دارای موقعیت جغرافیایی عالی بود و تبدیل به یک مرکز تجاری شد. در قرن دوم قبل از میلاد رومی ها این منطقه را اشغال کردند و این شهر در سال ۲۵ قبل از میلاد پایتخت امپراطوری روم شد.
در قرن پنجم بعد از میلاد کنترل این شهر به دست رومی های شرقی ، امپراطری بیزانس افتاد. این شهر بارها مورد هجوم اعراب قرار گرفت و درسال ۱۰۷۳ ترکان سلجوقی ان را محاصره کردند. از زمان زمان این شهر به نام Angora شناخته می شد و در قرن ۱۲ هجری مدت کوتاهی در دست Crusaderها بود. ترکان عثمانی در سال ۱۳۵۰ کنترل این شهر را به دست گرفتند. در جنگ آنگورا در سال ۱۴۰۲ تیمور لنگ، رهبر مغولان توانست سلطان Bajazet را شکست دهد. اما ترک ها نهایتا شهر را گرفتند و این شهر برای حدود ۵ قرن جزو امپراطوری عثمانی بود، اگر چه اهمیت خود را از دست داده بود.
در سال ۱۹۱۸ آنگورا مقر جنبش ترک ها به رهبری اتاتورک شد. در سال ۱۹۲۳ این شهر به عنوان پایتخت جمهوری تازه تاسیس ترکیه اعلام شد. در سال ۱۹۳۰ نام این شهر به آنکارا تغییر کرد و به عنوان پایتخت ترکیه به سرعت رشد کرد و توسعه یافت.

 

امیدواریم اطلاعات کافی درباره آب و هوای آنکارا را بدست آورده باشید. در سایت چرخی بزنید. مطالب مفید دیگری نیز وجود دارد، که قبل از سفر به ترکیه باید از آن ها اطلاع پیدا کنید. همینطور در صورت وجود هر گونه سوال و راهنمایی در خصوص سفر به ترکیه ، تور ترکیه و رزرو هتل در ترکیه با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما با لبخند پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

مشاهده وضیعت هواشناسی آنکارا

از طریق این لینک می توانید از آخرین وضعیت جوی آنکارا مطلع شوید.

http://persian.euronews.com/weather/europe/turkey/ankara

 

مطالب مرتبط با آب هوای آنکارا

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 22228581-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

 • تور آنکارا

  تور آنکارا

  تور آنکارا و قیمت ها اطلاعات و قیمت های تور آنکارا به زودی در این ضفحه قابل دسترس است. آنکارا یک شهر کوچک از چند هزار نفر بود، عمدتا زندگی در اطراف قلعه آنکارا، در آغاز قرن ۲۰٫ سرنوشت شهرستان در استانبول را اشغال کردند تغییر کرده است، هنگامی که مصطفی کمال آتاتورک و دوستان […]

 • درباره آنکارا

  درباره آنکارا

  درباره آنکارا راهنمای سفر آنکارا درباره آنکارا باید گفت این شهر با ترکیبی عالی از معماری عثمانی، آسمان خراش های مدرن، مساجد گنبدی شکل و یک قلعه پرتلالو، نه تنها پایتختت ترکیه بلکه گوهری پنهان در قلب آن است. در سال های اخیر مرمت ها زندگی جدیدی به ساختمان های ترکیه بخشیده و بسیاری از […]

پاسخ دهید

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید