پاسخ به سوالات شما در خصوص تورها و هتل های ترکیه، با ما تماس بگیرید، گروه تورهای ویرگول

درباره آنکارا

درباره آنکارا

راهنمای سفر آنکارا

درباره آنکارا باید گفت این شهر با ترکیبی عالی از معماری عثمانی، آسمان خراش های مدرن، مساجد گنبدی شکل و یک قلعه پرتلالو، نه تنها پایتختت ترکیه بلکه گوهری پنهان در قلب آن است. در سال های اخیر مرمت ها زندگی جدیدی به ساختمان های ترکیه بخشیده و بسیاری از این ساختمان های بازسازی شده به گالری های هنری، رستوران و یا مراکز خرید تبدیل شده اند. این شهر جاذبه هایی از قبیل پارک های و فواره های بزرگ، بازارهای متعدد، قایق سواری، قهوه خانه ها، گالری های هنری و رستوران های مجلل دارد و جاذبه های جادویی از شرق ارائه می کند. با مطلب درباره آنکارا با ما همراه باشید.

 

در صورت وجود هر گونه سوال در خصوص سفر به ترکیه، تور ترکیه و رزرو هتل در ترکیه با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما با لبخند پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

این شهر همچنین دارای جاذبه های تاریخی بسیاری هم برای بازدیدکنندگان است. Hamamonu یکی از مناطق بازسازی شده در این شهر است که به یکی از جادبه های توریستی تبدیل شده است. این منطقه دارای هزاران خانه ی بازسازی شده متعلق به سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ می باشد. که امروزه از آن ها به عنوان رستوران، کافه و گالری هنری استفاده می شود. حتما از موزه ی تمدن آناتولی و مسجد Hacı Musa Cami که در سال ۱۴۲۱ ساخته شده و به دلیل داشتن کنده کاری های چوبی اش معروف است، حتما دیدن کنید. قدیمی ترین بخش آنکارا یک قلعه ی با شکوه با باغی زیبا و گل هایی رنگارنگ و همچنین چند موزه دارای اشیایی گران بها از دوره پارینه سنگی و نوسنگی و روم باستان است.
Anitkabir، بنای یادبود آتاتورک در بالای تپه ای در مرکز شهر واقع شده است. این بنار تاریخی به احترام پدر مدرن ترکیه که بعد از سقوط عثمانی یک جمهوری سکولار در ترکیه تاسیس کرد شناخته شده است. برای این که بیشتر درباره ی این مرد بزرگ بدانید، می توانید از خانه ای که او در آن متولد شده و امروزه تبدیل به موزه شده دیدن کنید.
آنکارا دارای دانشگاه ها و دانشجویان با شیوه ی زندگی غربی و تحت تاثیر قرن ۲۱ دارد. علاوه بر سایت های تاریخی آنکارا دارای کافه ها و رستوران های مجللی هم می باشد. آنکارا به درستی محل تلاقی آسیا و اروپا است. با این تفاسیر اما تور ترکیه بسیار کمتر در آنکارا نسبت به سایر شهرهای این کشور در حال برگزاری است. در ادامه مطلب درباره آنکارا بیشتر خواهید خواند. با ما همراه بمانید.

درباره آنکارا

درباره آنکارا

آب و هوای آنکارا

آنکارا هم همانند دیگر بخش های سر زمین کوهستانی آناتولی دارای آب و هوایی قاره ای با زمستان هایی سرد و برف گیر است. در این فصل دمای هوا معمولا به زیر صفر می رسد اما کمتر از ۱۵ درجه زیر صفر نمی شود. میزان رطوبت هوا در این جا کم است و در فصل تابستان تحمل گرما و خشکی هوا چندان سخت نیست. میان دمای هوا در روزهای اواسط تابستان معمولا ۳۰ درجه سلسیوس است. این عدد ممکن است است ۳۵ درجه هم برسد. اما گرمای بیش از ۳۵ درجه کم اتفاق می افتد و اگر هوا تا مقدار گرم شود. این شرایط فقط چند روز طول خواهد کشید. شب های تابستان خنک است پس بهتر است لباس مناسب همراه داشته باشید. پاییز و بهار مرطوب ترین فصل ها هستند. میزان بارش سالانه حدود ۴۱۵ میلی متر است. پس احتمال بارش باران در طول سفرتان به آنکارا کم است.

در خصوص آب و هوای آنکارا و بهترین زمان سفر به آنکارا این مطلب را حتما مطالعه بفرمایید.

 

تاریخچه آنکارا

تاریخ آنکارا و نواحی اطراف آن به زمان Hatticivilisation از عصر برنز باز می گردد. دو هزار سال قبل از مسیح هیتی ها در این منطقه دارای قدرت بودند و بعد از آن ها Phyrgians, Lydians و ایرانیان به این منطقه آمدند. در قرن سوم پیش از میلاد مسیح سلتیک ها که با نام Galatians هم شناخته می شدند آنکارا را پایتخت خود کردند. نام آنکارا از کلمه ی Ancyra به معنای لنگر گرفته شده است.
بعد از جنگ جهانی اول و در دوران مقاومت ملی با رهبری آتاتورک آنکارا اهمیت خاصی پیدا کرد و در ۱۳ اکتبر سال ۱۹۲۳ زمانی که جنگ ملی ترکیه را از اشغال خارجی ها آزاد کرد، به عنوان پایتخت جمهوری تازه تاسیس ترکیه اعلام شد.
Anitkabir یکی از بناهای ساخته شده ی برجسته ی این شهر است که به مناسبت بزرگداشت آتاتورک ساخته شده است. ساخت آن در سال ۱۹۵۳ به اتمام رسید. این بنا ترکیبی از معماری مدرن و سی است و عظمت و هنر معماری ترکیه را به نمایش می گذارد.
قدیمی ترین بخش های شهر اطراف قلعه ای را احاطه کرده اند. مسجد Alaaddin در داخل این قلعه یکی از بهترین نمونه های هنر سلجوق است. این مسجد در زمان عثمانی ها بازسازی شده است. بسیاری از خانه های قدیمی ترکی که دراین منطقه بوده اند بازسازی شده اند و رستوران های مختلف با غذاهای ترکی و گالری های هنری در این منطقه باز شده است. در نزدیکی دروازه ی قلعه موزه ی تمدن آناتولی واقع شده است که یک نمونه ی بازسازی شده ی زیبا از یک بازار قدیمی است. این موزه دارای اشیا گران بهایی از دوران پارینه سنگی و نوسنگی و همچنینی از زمان هینی ها، Phrygian و رومیان می باشد.

درباره آنکارا

درباره آنکارا

آنکارا دارای فرهنگی غنی است. از نظر هنری هم با داشتن سالن های تئاتر و باله و اپرا و اجراهای رقص محلی بسیار غنی است. ارکستر فیلارمونیک آنکارا بسیار معروف است.
برخی بر این باورند که پادشاه میداس، Ancyra (آنکارای امروزی) را که در لبه ی شرقی آناتولی واقع شده بود کشف کرد، اما در واقع تاریخ آنکارا به قبل از عصر برنز باز می گردد و توسعه ها و ساخت و ساز ها در آن باعث شد تا این شهر پایتخت ترکیه شود. اسکندر کبیر این شهر را در سال ۳۳۳ قبل از میلاد فتح کرد و بعد از مرگش این شهر به سلسله ی آنتیگونه به رهبری آنتیگونه یک چشم، به ارث رسید و بعداز آن حکومت های غلاطیان، رومی ها، رومی های شرقی و سلجوقی ها به ترتیب شهر را فتح و رهبری کردند. حتی بعد از این که قدرت به استانبول منتقل شد آنکارا اهمیت خودرا به عنوان یک شهربزرگ از دست نداد. بعد از این که تیمور، یکی دیگر از حاکمان ترک، در جنگ آنکارا در سال ۱۴۰۲ عثمانی ها را شکست داد آنکارا دوباره شهری پر اهمیت شد. اما یال های بعد این شهر دوباره به دست سلاطین مختلف افتاد و تا حدی باز گمنام شد.
در جنگ جهانی اول، زمانی که در سال ۱۹۱۹ شکست ارتش منجر به کنترل قسطنطنیه (استانبول) توسط نیروهای متفق شد. مصطفی کمال آتاتورک، اولین رییس جمهور ترکیه، آنکارا را به عنوان مرکز مقاومت ملی معرفی کرد. ۴ سال بعد در سال ۱۹۲۳ شورای بزرگ ترکیه به انتقال پایتخت به آنکارا رای مثبت داد و آنکارا شروع به رشد کرد و در سال ۱۹۲۹ دولت ترکیه یک مسابقه ی رقابتی معماری برای توسعه این شهر اجرا کرد و Herman Jansen آلمانی که بیشتر برنامه هایش مربوط به طبقه ی بالا و متوسط جامعه می شد برنده ی این رقابت اعلام شد.هر چند این برنامه ها هیچ وقت به اتمام نرسید و Jasen بعدها در سال ۱۹۳۸ خواهان حذف نامش از این پروژه شد. طبقه ی فقیر و پایین تر جامعه هم برای خود خانه های کلبه ای در اطراف شهر ساختند. این شهر بعدها یا ساخت مناطق جدید Yenişehir و Kızılay که زمانی محل وجود ساختمان های عثمانی بود، رشد کرد.
آنکارای امروزی ترکیبی از مدرنیته و سنت است و اگر چه به بزرگی استانبول نیست ولی دومین شهر پر جمعیت ترکیه است.

 

آیا می دانستید؟
 • Joe Strummer رهبر خوانندگان Clash در آنکارا متولد شده است.
 • حمام های زمان رومیان تا قرن هشتم و قبل از اینکه با آتش کاملا نابود شوند در آنکارا مورد استفاده بوده اند.
 • مسجد Kocatepe یکی از بزرگ ترین مسجد های دنیا است که ظرفیت ۲۴۰۰۰ نفر را دارد.

 

درباره آنکارا و سفر به آنکارا سوال دارید؟

در صورت وجود هر گونه سوال در خصوص سفر به ترکیه، تور ترکیه و رزرو هتل در ترکیه با شماره تلفن های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما با لبخند پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

با ما تماس بگیرید

 • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 22228581-021

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

 • تور آنکارا

  تور آنکارا

  تور آنکارا و قیمت ها اطلاعات و قیمت های تور آنکارا به زودی در این ضفحه قابل دسترس است. آنکارا یک شهر کوچک از چند هزار نفر بود، عمدتا زندگی در اطراف قلعه آنکارا، در آغاز قرن ۲۰٫ سرنوشت شهرستان در استانبول را اشغال کردند تغییر کرده است، هنگامی که مصطفی کمال آتاتورک و دوستان […]

 • آب و هوای آنکارا

  آب و هوای آنکارا

  آب و هوای آنکارا در خصوص آب و هوای آنکارا باید گفت آنکارا داری آب و هوای مدیترانه ای و تابستان هایی خشک و نیمه گرمسیری است. به علت سلطه ی سیستم جنب حاره تابستان های آنکارا گرم و خشک هستند. اما زمستان های آنکارا به دلیل جبهه ی قطبی آب و هوایی معتدل و […]

پاسخ دهید

ببخشید، برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید